Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
e-mail: sekretariat@pgd.pl
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
Prasa
Aktualności
Grupa PGD
Informacje dla prasy
Grupa PGD
Logo
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
W sprawie dodatkowych informacji i serwisu fotograficznego prosimy o kontakt z PR Managerem Grupy
Radkiem Pszczółką
tel. (+48) 33 827 00 80
      (+48) 602 414 302
e-mail: rpszczolka@pgd.pl
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD uruchomiła nowy salon w Słowacji

Grupa PGD jest pierwszym polskim inwestorem, który po naszym wejściu do UE, uruchomił salon samochodowy za granicą. Na dodatek jest to wciąż jeden z nielicznych salonów wielomarkowych.

         Inwestorem jest wchodząca w skład Grupy PGD polsko-słowacka spółka „Euromotor”, która od 1992 roku prowadzi w Banskiej Bystrzycy salon Forda. Nowy obiekt ma powierzchnię 2400 m2, został wybudowany na działce o powierzchni 10000 m2. Wartość inwestycji to 2,5 mln USD.

       „Euromotor” jest od od 1992 roku dealerem Forda, jego udział w sprzedaży Forda w Słowacji wyniósł w ubiegłym roku 10%. Ponieważ w grudniu 2004 roku spółka uzyskała autoryzację Skody, teraz, jak mówią Słowacy „Euromotor znamena viac” (czyli: Euromotor znaczy więcej). „Euromotor” jest − według naszej wiedzy − pierwszym w Słowacji salonem prowadzącym sprzedaż samochodów dwóch niezależnych importerów i także pierwszym w Europie, w którym obok siebie eksponowane są Octavia SuperB i Mondeo Titanium. Obok sprzedaży samochodów spółka prowadzi także autoryzowany serwis mechaniczny oraz blacharko-lakierniczy dla obydwu marek.

            „Nowy, na razie dwumarkowy, salon otwiera przed nami jeszcze większe możliwości nie tylko ze względu na komfort obsługi i znakomitą lokalizację przy drodze wylotowej z Banskiej Bystrzycy do Bratysławy − mówi Dyrektor „Euromotor-u” Luboslav Oško. Najważniejsza jest możliwość porównania i przetestowania przez klienta w jednym miejscu aż czternastu różnych modeli samochodów dwóch marek, od Skody Fabia po Forda Ranger”. Luboslav Oško bardzo wysoko ocenia współpracę z Grupą PGD. „Jakość obsługi klienta i organizacja dealerstw stoją w Polsce, a zwłaszcza w salonach które znam, czyli należących do Grupy PGD, na dużo wyższym poziomie niż w Słowacji. Dlatego skwapliwie korzystamy z doświadczeń polskich kolegów i możliwie szybko wdrażamy procedury sprawdzone w Polsce. Szczególnie cenne są te związane z organizacją dealerstwa wielomarkowego“ − przyznaje Luboslav Oško.

       Efekty już są widoczne. Sprzedaż Euromotor-u w pierwszym kwartale tego roku, jeszcze bez działań reklamowych, stanowi 270% sprzedaży zeszłorocznej. Wg ambitnych planów, w 2006 roku salon miałby na niewielkim rynku Banskiej Bystrzycy osiągnąć sprzedaż 1000 samochodów.

dodano: 2005-04-18

Grupa PGD
GRUPA  |  AKTUALNOŚCI  |  PRASA  |  PRACA  |  KONTAKT
Copyright © 2019 by GRUPA PGD