Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
e-mail: sekretariat@pgd.pl
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
Prasa
Aktualności
Grupa PGD
Informacje dla prasy
Grupa PGD
Logo
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
W sprawie dodatkowych informacji i serwisu fotograficznego prosimy o kontakt z PR Managerem Grupy
Radkiem Pszczółką
tel. (+48) 33 827 00 80
      (+48) 602 414 302
e-mail: rpszczolka@pgd.pl
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD z kolejnym rekordem

12 334 sprzedane nowe samochody
17% wzrostu sprzedaży
3,3% udziału w rynku
Co 12 minut samochód

12 334 sprzedane nowe samochody w Polsce to kolejny roczny rekord największego polskiego dealera – Grupy PGD. Wzrost sprzedaży był pięciokrotnie wyższy od wzrostu całego rynku i wyniósł 17%. Według nieoficjalnych jeszcze wyliczeń, udział Grupy PGD w polskim rynku motoryzacyjnym sięgnął 3,3%. Jeśli przyjąć, że salony były otwarte przez 10 godzin dziennie w 252 dni robocze, to okaże się, że nowy samochód wyjeżdżał z dealerstw Grupy PGD średnio co 12 minut.


Na wzrost sprzedaży wpłynęło niewątpliwie otwarcie nowych dealerstw – Japan Motors w Dąbrowie Górniczej, Korea Motors w Krakowie i salonu Infiniti w Katowicach, ale nieporównanie większe znaczenie miała dla niego dynamika sprzedaży Centrum Motoryzacyjnego Toruńska w Warszawie, którego oferta została rozszerzona jeszcze w połowie 2009 roku o trzy nowe marki. Wzrost sprzedaży Hyundai’a (łącznie z nowym salonem w Krakowie) wyniósł 456%, Seata – 446%, a Mitsubishi – 121%.
        Wojciech Kordalewski, Prezes Zarządu Polskiej Grupy Dealerów, upatruje przyczyn sukcesu w nakierowaniu uwagi wszystkich pracowników na zmieniające się potrzeby klientów. Zarówno utrzymanie dotychczasowych, jak i dopływ nowych klientów oznacza, że potrafimy w najlepszy sposób odpowiadać na ich oczekiwania. Natomiast fakt, że największe wzrosty osiągnęliśmy w salonach Hyundai’a, Seata i Mitsubishi dowodzi, że bardzo szybko uczymy się nowych marek – mówi Wojciech Kordalewski.
       Zanotowany w 2010 roku wzrost sprzedaży Infiniti o 87%, osiągnięcie czwartego miejsca w Europie i najwyższej sprzedaży z jednego salonu to wyraźne oznaki, że Grupa PGD sprawdza się także w roli importera.
        Najbardziej wolumenowymi markami w Grupie PGD pozostają te, z którymi związana jest ona najdłużej, czyli Ford, Nissan i Suzuki. Co siódmy sprzedany w Polsce Ford, co piąty Nissan i Suzuki wyjeżdżają właśnie z salonów Grupy. Dynamicznie rośnie udział w sprzedaży Mitsubishi – już co dziesiąty samochód z trzema diamentami jest kupowany w salonach Japan Motors.

Grupa PGD z kolejnym rekordem.doc (42,50 kB)
Grupa PGD z kolejnym rekordem.pdf (43,27 kB)

dodano: 2011-01-07

Grupa PGD
GRUPA  |  AKTUALNOŚCI  |  PRASA  |  PRACA  |  KONTAKT
Copyright © 2019 by GRUPA PGD