Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
e-mail: sekretariat@pgd.pl
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
Prasa
Aktualności
Grupa PGD
Informacje dla prasy
Grupa PGD
Logo
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
W sprawie dodatkowych informacji i serwisu fotograficznego prosimy o kontakt z PR Managerem Grupy
Radkiem Pszczółką
tel. (+48) 33 827 00 80
      (+48) 602 414 302
e-mail: rpszczolka@pgd.pl
Grupa PGD
Grupa PGD
Rekordowe 3,7% rynku motoryzacyjnego dla Grupy PGD

Do rekordowych 3,7% wzrósł udział Grupy PGD w sprzedaży nowych samochodów osobowych i dostawczych w Polsce. Z wynikiem 11 729 sztuk, Grupa PGD nieprzerwanie lideruje polskiemu rynkowi.

Niezależnie od tego, czy – jak w latach poprzednich – odnosić dane do statystyk Samaru, czy – jak od roku – do liczby rejestracji nowych samochodów – godna podziwu jest regularność wzrostu udziału Grupy PGD w polskim rynku motoryzacyjnym. Osiągnięcie znaczącego wzrostu udziału na spadającym rynku, potwierdza że potrafimy bardzo dobrze radzić sobie w każdych warunkach i skutecznie odpowiadać na zmieniające się oczekiwania klientów – komentuje Wojciech Kordalewski, prezes zarządu Polskiej Grupy Dealerów. Według szacunkowych danych sprzedaż samochodów osobowych i dostawczych w Polsce spadła w porównaniu do roku 2010 o 9,7%, natomiast w Grupie PGD o zaledwie 4,9%.
       Aż do końca listopada sprzedaż Grupy PGD była wyższa od ubiegłorocznej. Na dynamice w ujęciu rocznym zaważyły przyspieszone wydania samochodów z kratkami w grudniu 2010 roku. Wojciech Kordalewski ujawnia jednak, że optymizmem napawa go większy niż przed rokiem bank zamówień.
       Najwyższą dynamikę sprzedaży w ciągu roku (39,7 %) zanotowały salony Korea Motors. Z zaledwie dwoma lokalizacjami Grupa PGD osiągnęła 9,2% udziału w sprzedaży Hyundai’a w Polsce. Szczególne powody do zadowolenia są także w warszawskim salonie Seat Euromobil, który zwiększył udział w sprzedaży marki z 2,7% do 3,4%.
       Najwyższe udziały w sprzedaży poszczególnych marek Grupa PGD osiągnęła w Nissanie – 21,4%, Suzuki – 19,8% i Fordzie – 14,7%.
       Marką z największym udziałem w sprzedaży Grupy PGD jest Ford, przed Nissanem i Hyundai’em.
       Również działy samochodów używanych Grupy PGD oparły się recesji, wyjechało z nich bowiem w 2011 roku 2140 aut, czyli o 3,5% więcej niż przed rokiem. A przypomnijmy, że według CEPiK-u liczba rejestracji samochodów używanych spadła w zeszłym roku o 9,4%.

Więcej informacji i infografiki w załącznikach.

Rekordowe 3,7% rynku dla Grupy PGD.doc (68,50 kB)
Rekordowe 3,7% rynku dla Grupy PGD.pdf (64,65 kB)

dodano: 2012-01-12

Grupa PGD
GRUPA  |  AKTUALNOŚCI  |  PRASA  |  PRACA  |  KONTAKT
Copyright © 2019 by GRUPA PGD