Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
e-mail: sekretariat@pgd.pl
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
Prasa
Aktualności
Grupa PGD
Informacje dla prasy
Grupa PGD
Logo
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
W sprawie dodatkowych informacji i serwisu fotograficznego prosimy o kontakt z PR Managerem Grupy
Radkiem Pszczółką
tel. (+48) 33 827 00 80
      (+48) 602 414 302
e-mail: rpszczolka@pgd.pl
Grupa PGD
Grupa PGD
Lider dealerów

21 marca 2013 roku ogłoszono po raz piąty listę największych polskich grup dealerskich i dealerów samochodów TopP50. I po raz piąty niepodważalnie pozycję lidera zajęła Grupa PGD.

Na podstawie list Top50 obliczany jest przede wszystkim wskaźnik konsolidacji rynku, czyli procentowa wielkość sprzedaży 50 największych firm w stosunku do całego rynku.  Polski wskaźnik konsolidacji, który za rok 2012 wyniósł 38,79 % jest jednym z najwyższych wskaźników na europejskich rynkach dealerskich.
       
Ranking Top50 potwierdził, że nadal rozwija się też zjawisko wielomarkowości na polskim rynku dealerskim. Wskaźnik firm wielokoncernowych wśród dealerstw z najnowszego Top50 uległ niewielkiemu zwiększeniu - z 74 do 78 %., a w pierwszej dziesiątce zestawienia nie ma - i pewnie już nigdy nie będzie - dealera sprzedającego samochody tylko jednej marki. To potwierdzenie właściwej drogi rozwoju, na jaką w 2002 roku wkroczyła Grupa PGD, pionier wielomarkowości w Polsce.
      
Lista została przygotowana przez firmę doradczą DCG Dealer Consulting oraz Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar. Podobne zestawienia są publikowane corocznie na wszystkich rozwiniętych rynkach dealerskich świata - m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech.dodano: 2014-03-22

Grupa PGD
GRUPA  |  AKTUALNOŚCI  |  PRASA  |  PRACA  |  KONTAKT
Copyright © 2019 by GRUPA PGD