Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
e-mail: sekretariat@pgd.pl
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
Prasa
Aktualności
Grupa PGD
Informacje dla prasy
Grupa PGD
Logo
Grupa PGD
Grupa PGD
Grupa PGD
W sprawie dodatkowych informacji i serwisu fotograficznego prosimy o kontakt z PR Managerem Grupy
Radkiem Pszczółką
tel. (+48) 33 827 00 80
      (+48) 602 414 302
e-mail: rpszczolka@pgd.pl
Grupa PGD
Grupa PGD
Infiniti Q50 - triumf indywidualizmu

Pod hasłem "Triumf indywidualizmu" przebiegała warszawska, a zarazem jedna z pierwszych w Europie, premiera Infiniti Q50. Uroczystość oficjalnie inaugurowała także powstanie, należącej do Holdingu 1, spółki Infiniti Polska.

Q50 − pierwszy z nowej generacji modeli premium Infiniti − został zaprojektowany, skonstruowany, wyprodukowany i wyposażony tak, by z sukcesami rywalizować z odwiecznymi, zasiedziałymi liderami segmentu premium, w których autach indywidualizmu próżno szukać. Między innymi dlatego premierowa prezentacja nawiązywała do kreacji reklamowej, w której posiadacz kluczyka do Infiniti wyrywa się z jednorodnej masy modeli spod sztancy i ucieka z filmowej fabryki ludzi samochodem.
       Q50 jest jak dotąd najbardziej dobitnym przykładem, że Infiniti jest dalekie od schematów i że nie jest naśladowcą niczyjej stylistyki. Jego zmysłowo opływowa sylwetka jest elegancka i łagodna, a równocześnie cieszy oko tą samą dyskretną muskularnością, z jakiej modele Infiniti są znane. Właśnie na te cechy modeli Infiniti zwrócił uwagę gość specjalny premiery Marek Kondrat. Według niego Infiniti nie łasi się do nikogo, a pod dyskrecją, która go charakteryzuje, drzemią fantastyczne siły. „Q50 wyprzedza moje wyobrażenia na temat samochodu (…). Ma wszystko to, czego mężczyzna w każdym wieku może użyć, jeśli zdarzy się taka okazja, ale nie za wszelką cenę chce pokazywać, jakie możliwości w nim drzemią” – wyznał kilkuset gościom premiery. Aktor i winiarz, dla którego zamówiony w tych dniach Q50 będzie już trzecim modelem Infiniti, dał także znakomitą wykładnię indywidualizmu przyznając, że jest sercem związany z marką, bo jej modele zapewniają niezwykle bogate i osobiste doznania, a jednocześnie niesłychanie wiążą się z jego potrzebą niewyróżniania się.
      
Po części oficjalnej, goście premiery mogli bliżej poznawać Infiniti Q50 w trzech strefach doświadczeń: strefie kuszącej stylistyki, strefie zwinności i osiągów oraz w strefie intuicyjnych technologii. Największe zainteresowanie wzbudzał przełomowy w motoryzacji system bezpośredniego kierowania adaptacyjnego, w którym tradycyjną przekładnię kierowniczą zastąpiono elektroniką oraz system informacji i rozrywki InTouch, który za pośrednictwem dwóch ekranów dotykowych zapewnia niespotykaną dotąd łączność ze światem wirtualnym.
      
Nowe Infiniti Q50 jest już dostępne w salonach Infiniti w Katowicach oraz Warszawie. Model oferowany jest w dwóch wersjach silnikowych – z układem hybrydowym (znanym z modelu Q70) i z nową, oszczędną jednostką wysokoprężną o pojemności 2,2 litra. Poza nowym, najmniejszym w gamie Infiniti silnikiem, nowością jest też dużo większa możliwość konfiguracji wyposażenia dodatkowego. Ceny Q50 zaczynają się od 144 tys. złotych brutto.
      
O tym, czy indywidualizm faktycznie zatriumfuje zdecydują klienci. Zdaniem przedstawicieli Infiniti, prawie pięćdziesiąt zamówionych dotychczas egzemplarzy Q50 daje podstawy do optymizmu.

  

Infiniti Q50 - trumf indywidualizmu.docx (33,26 kB)
Infiniti Q50 - trumf indywidualizmu.pdf (517,52 kB)

dodano: 2014-01-31

Grupa PGD
GRUPA  |  AKTUALNOŚCI  |  PRASA  |  PRACA  |  KONTAKT
Copyright © 2019 by GRUPA PGD